Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Můj vozový park :)

Zde Vám představím svoje auta, případně jiné stroje :)

 

Fiat Brava 1.9 JTD105 (Bravička)

Začalo to v únoru 2013, kdy jsem si úspěšně udělal řidičák, fialovou Bravou 1.6 16V. Ta byla za pár tisíc Kč a byla jednoduše řečeno dosti v rozkladu(klepající zdvihátka v motoru, shnilá karoserie...), říkal jsem si: auto(jako model) je to skvělé, ale když si tento kus nechám, rozpadne se mi „pod zadkem“. Po rozhodování se, zda si auto nechat a začít vrážet peníze do oprav, nebo raději vyměnit celé auto jsem raději zvolil druhou možnost.

Poohlížel jsem se po jiném autě, ale chtěl jsem taky Bravu. Po hledání inzerátů a shlédnutí několika vozů jsem v Srpnu 2013 objevil v Janově(u Litomyšle) bledě modrou Bravičku JTD105 a hned se na ní jel podívat. Měla (a má) své mouchy, vady na kráse, ale přesto to byla láska na první pohled. Když jsme vyrazili na testovací jízdu a já jsem si sedl za volant, všechno bylo takové přesné, lehké, spojku jsem pod nohou necítil, rychlosti tam padaly samy, při prvním šlápnutí na brzdu jsem málem proletěl předním sklem...:) Složil jsem tedy zálohu a za 3 dny si přivezl auto domů. Asi za 14 dnů se mi povedlo prodat fialovou 1.6 16V a zbyla mi jenom modrá Bravička. :)

Za tu dobu co jí mám jsem na ní udělal hodně práce a investic, hlavně rozvody, brzdy, nové elektrony(kompletně jsem přešel na 15“ kola, i na zimu plecháče) atd., všechno jsem si dělal sám, do servisu jezdím jen na geometrii a jednou pokus o naplňení klimatizace(zjistili jsme, že i po několika letech je tam chladiva dost). Jsem rád, že jí mám a nikdy bych jí nevyměnil. Zkrátka je to můj parťák i přítel, autíčko se kterým je sranda, ale i autíčko do nepohody, můj pomocníček, bez kterého bych se moc daleko nedopravil :)

 

… A Vás, milí zastánci koncernu WV, s názorem typu: „Fiat, to je šmejd“ musím zklamat. Většina dílů, které mi na autě někdy odešly bylo německých(nejčastěji od pana Bosche) :) :3 Já miluji Italská auta a nikdo mi to nerozmluví :) každý ať si má auto jaké mu vyhovuje, každé auto má své klady i zápory... ;)

 

 

Dále plánuji:

V nadcházejících měsících plánuji koupi autíčka pro letní výletování s větrem a sluncem ve vlasech... tím autem je Fiat Barchetta. Když jsem uřízl střechu u bílé škodovky 120(kterou jsem měl na blbnutí mimo silnici), moc se mi líbilo jezdit s větrem ve vlasech, skákal jsem do ní a vychutnával si kabrouše... no a teť jsem se rozhodl koupit si pořádné auto bez střechy a dal jsem si jako cíl, že v létě 2015 budu jezdit ve žluté Barchettě se zadním křídlem, předním spoilerem, pořádnou audio aparaturou, pěknými elektrony... :) Na Barchettku mě nalákali „skoro sousedi“, kteří jí mají už nějaký rok a párkrát jsem měl možnost si jejich autíčko prohlédnout. Barchetta mě oslovila tím, že se nechá koupit za celkem málo peněz, ale přesto se za ní každý ohlédne, neboli, jak já říkám: „Hodně muziky za málo peněz“ :) Na několik jsem se už byl podívat, ale zatím jsem nenašel ten správný kousek pro mě. Měl jsem možnost jednu řídit a byl to luxusní zážitek... nejvíc mě Barchettka mile překvapila na semaforech, kdy jsem byl za křižovatkou dřív, než se ostatní stačili vůbec vzpamatovat. Myslím si, že střechu moc často nevyvětrám a většinu času si budu užívat vítr ve vlasech a střecha bude složená v kufru...no, už aby to bylo... moc se na ní těším :)

Dále, někdy v budoucnu bych chtěl „ochutnat“ Peugeot 406 a Subaru Impreza II... tak uvidíme, za jak dlouho to bude... :)

 

TOPlist